Wesprzyj fundację
0
0

Aktualności

AktualnościInspirujące HistorieSycharNaprotechnologiaNasze DziałaniaHospicjaPoznaj nasz zespół
Ojciec wszystkich nas

Ojciec wszystkich nas

Zdaniem Piotra Nazaruka - lidera Małego TGD, "Ojciec nas wszystkich" to utwór, który pasjami śpiewają wszystkie pokolenia. Nic w tym dziwnego, bo urzekający tekst skłaniający do głębokiej refleksji w połączeniu z miłą dla ucha melodią to sprawdzony przepis na hit. A Wy ? Czy próbowaliście już rozśpiewać swoją rodzinę z pomocą Małego TGD ?
Zobacz więcej
To nie takie proste...

To nie takie proste...

Na ekranie telewizora, świeżo upieczona mama podaje swojemu maleńkiemu dziecku lek przeciwgorączkowy. Zachwycone, współpracujące dziecko i jego doskonale ubrana mama, po której nie widać śladu zmęczenia czy dodatkowych kilogramów, w niczym nie przypominają realiów, w jakich żyje statystyczna Matka-Polka. Przebodźcowana mainstreamowym wizerunkiem idealnej rodziny, karmiona wielopokoleniowym mitem  o tym, że powinna być dzielna, zaradna, przepełniona miłością i cierpliwością do dziecka na zawołanie, próbuje sprostać tym wyśrubowanym wymaganiom. 


Zobacz więcej
Dwanaście Błogosławieństw

Dwanaście Błogosławieństw

Jest ich dwanaścioro. Śpiewając i tańcząc modlą się tak, że ich głos bez wątpienia dociera do samego Nieba. Po wielu miesiącach spędzonych w wirtualnej szkole, zaskakują kolejnym singlem pt. "Online". Tęsknota za normalnością i nadzieja na te dni, które dopiero przed nimi, to coś, o czym słyszy z pewnością nie tylko Niebo, ale też Cała Polska tu, na Ziemi. Z bardzo dużym prawdopodobieństwem, graniczącym niemal z pewnością, nikt nie poznałby dziś piosenki "Online" zespołu Małe TGD, gdyby nie wcześniejsze aktywnie nastawiane ucho i otwarte serce Piotra Nazaruka - założyciela i leadera zespołu. Zapraszamy do niezwykle budującej rozmowy o działalności tego wyjątkowego chóru i wspólnoty w jednym, z Piotrem - muzykiem-zawodowcem, który nie tylko usłyszy dobre i złe dźwięki, ale także to, co w swojej szczerości chcą zakomunikować światu same dzieciaki...

Zobacz więcej
Antidotum na egoizmy

Antidotum na egoizmy

Diagnoza lekarzy była bezwzględna. Bezwzględna tak bardzo, że 6-letniej Oli mogłoby dzisiaj nie być. Na szczęście mądrzy, kochający Rodzice dziewczynki ulokowali swoje zaufanie u Tego,  Który Wie Najlepiej. Dobry Bóg obdarzył ich nie tylko łaską wiary i miłości, ale na ich trudnej drodze postawił też Aniołów, którzy pomogli przetrwać to, co trudne. Dziś, Mała Wojowniczka, która zdaniem lekarzy miała być głęboko niepełnosprawna fizycznie i psychicznie, recytuje wiersze i stawia swoje pierwsze kroki. Jak twierdzą jej rodzice, Ola uczy ich cierpliwości i porządkuje świat priorytetów. Zapraszamy do obejrzenia historii Małej Wojowniczki, która dla nie jednego dorosłego mogłaby być przykładem siły woli i optymizmu.
Zobacz więcej
Supermenka i jej siedem historii cz. 1

Supermenka i jej siedem historii cz. 1

Wygląda jak by miała niewiele ponad 20 lat.  Jeździ na rowerze i maluje pejzaże. Pasmo jej zawodowych sukcesów zawodowych nie ma końca. Zarządzanie dużą firmą, a później zbudowanie własnej marki było niewielkim wyzwaniem wobec tego, którego się podjęła poza budowaniem kariery. Jak się okazało, dla Elżbiety*, nie to było najważniejsze. O macierzyństwie dla odważnych, na które pewnie niewielu by się zdecydowało, opowiada w pierwszej części bardzo osobistej rozmowy z Iwoną Duszyńską.

Zobacz więcej
Ważne pytania o małżeństwo

Ważne pytania o małżeństwo

W każdym narzeczeństwie nadchodzi taki czas, gdy wzajemna fascynacja i przysłowiowe "motyle w brzuchu"  powinny ustąpić miejsca ważnym pytaniom. Co dalej ? Jak ma wyglądać moje przyszłe małżeństwo ? Czy dzielimy ze sobą wspólne wartości ? - to tylko niektóre spośród tych, które zadają sobie narzeczeni. O równie ważnych, jeśli nie ważniejszych, wspomina w naszym dzisiejszym video ś.p.  o. Karol Meissner OSB - benedyktyn, teolog, lekarz. 
Zobacz więcej
WspółuzależniONE

WspółuzależniONE

- Po każdej awanturze albo wytrzeźwieniu z któregoś z rzędu ciągu alkoholowego, mój mąż obiecywał, że to już ostatni raz - wspomina Iga. - Gdy wytrzeźwiał, a nie było mnie w domu,  kładł na stole zeszyt, w którym miał zapisane wszystkie namiary ośrodka leczenia uzależnień i AA (grupy Anonimowych Alkoholików). Otwierał go na właściwej stronie, tak bym je widziała i mu uwierzyła. Ku mojemu zdumieniu za którymś razem się tam wybrał. Gdy wrócił, powiedział mi, że oboje musimy się leczyć, że ja jestem osobą współuzależnioną. Tak mu powiedziano w poradni. I co ? Odpowiedziałam mu, że oszalał. Że oni w tej przychodni też zwariowali. To było 20 lat temu. Przez kolejne 15 pił dalej. W takim klimacie wyrastały moje dzieci. Bo - jak mi się wówczas zdawało - w tej przychodni powariowali.

Współuzależnienie to problem kilku milionów Polaków. W zdecydowanej większości - kobiet.

Zobacz więcej
Rodzinne zwyczaje

Rodzinne zwyczaje

Powtarzalne czynności, zindywidualizowane "tradycje", a może dziwne przyzwyczajenia ? To one wyznaczają rytm życia domu. I choć różnią się w zależności od danej rodziny, niezmiennie zapraszają do przeżywania codzienności, prostych i długo oczekiwanych chwil, z jakich składa się życie. Choć u małych dzieci rytuały w swej niezmienności budują ich poczucie bezpieczeństwa i przewidywalność świata, dla tych nieco starszych mogą się one stać czymś szczególnym i oczekiwanym - swoistym "paliwem" dla rozwoju. O tym, jakie "rodzinne tradycje" warto wprowadzić w swoich domach i dlaczego warto to robić, a także o tym, jak ważną rolę odgrywają w tych rodzinach, gdzie wychowuje się gromadka dzieci - dowiecie się z naszego artykułu.

Zobacz więcej